Náš příběh

Jak to vlastně všechno začalo?

Zabýváme se dovozem vín od prestižních vinařství z celého světa. Všechny vinaře známe osobně a osobně jsme je navštívili. Snahou naší společnosti je nabídnout restauratérům i široké veřejnosti to co milujeme ze všeho nejvíce - skvělé víno.

Vítejte na stránkách společnosti Wine Gurmet s.r.o., která se zabývá dovozem vín od prestižních vinařství z celého světa. Všechny vinaře známe osobně a osobně jsme je navštívili. Snahou naší společnosti je nabídnout restauratérům i široké veřejnosti to co milujeme ze všeho nejvíce – skvělé víno.

Spolumajitelem společnosti je sommelier a vinař Radim Masařík, který vlastní butikové vinařství Vino Masarik v Blatnici pod Svatým Antonínkem. Osobně preferuje vína bez jakýchkoliv příkras, vína s vlastních charakterem. Nebrání se ani vínům naturálním. Se svým otcem Vojtěchem Masaříkem, který patří mezi uznávané mezinárodní degustátory, měl možnost procestovat většinu vinařského světa. A zde získával informace nejen o samotném procesu výroby vína, ale i nadhled, touhu a lásku k vínu jakožto produktu, který od nepaměti patří k základním společenským a kulturním pilířům lidské společnosti.

A možnost zprostředkovat radost z vína je cílem projektu WINE GURMET. Tedy spojení dvou slov. Prvním je anglický – můžeme říci i mezinárodní – výraz pro víno, neboť chceme představit víno v co nejkomplexnější rovině. Od Starého světa po Nový svět, od neznámých vinařství po ty světově uznávané. Druhým slovem je ryze český výraz pro milovníka a znalce vína, tedy slova Gurmet. Tímto spojením se chceme v budoucnu prezentovat.
Netoužíme po tom přivážet nejdražší vína světa, netoužíme po tom být jedničkou na českém trhu. Toužíme po skvělém víně, po radosti z něho a po společných chvílích, kdy s přáteli můžeme sdílet tuto radost a vášeň. Kéž Vám naše vína rozzáří úsměv na tváři. Na zdraví!

Spojujeme vinaře z celého světa pod jednou značkou
Naši vinaři patří k nejlepším v rámci daného regionu
Zakladatelem společnosti je vinař Radim Masařík