Rheingau, Německo

Rheingau, Německo

Weingut Freimuth

13 hektarů prvotřídních Ryzlinků rýnských
Člen prestižního sdružení vinařů VDP
Vinice v Rheingau i Rheinhessen

Prohlédněte si vína z tohoto vinařství

Historie Ryzlinku rýnského se začala psát právě zde.

V samém srdci maličké, avšak významem nejslavnější vinařské oblasti Německa Rheingau se nachází vinařství Weingut Freimuth.

V samém srdci maličké, avšak významem nejslavnější vinařské oblasti Německa Rheingau se nachází vinařství Weingut Freimuth. Člen nejprestižnějšího spolku vinařů v Německu VDP dnes hospodaří na 13 ha vinic především v části nad městečkem Geisenheim. Raritou je pak vinice, která je ve výlučném vlastnictví rodiny Freimuth a nachází se přes řeku Rýn, tedy v oblasti Rheinhessen – nejstrmější část Goldene Luft Monopollage. Rheingau je především o Ryzlinku rýnském. A u rodiny Freimuth tomu není jinak. Vyjma klasického Ryzlinku však můžete ochutnat i Ryzlink červený, Rulandské bílé, Rulandské modré či Sauvignon blanc.
Dnes již plně převzal kontrolu nad vinařstvím Jonas Freimuth, který vystudoval nejprestižnější vysokou školu vinařskou v Německu, která sídlí právě v Geisenheimu.
Ochutnejte nekonečnou škálu chutí a vůní odrůdy Ryzlink rýnský. A to včetně těch nejprestižnějších Erste a Grosse Lage. Tedy jakýchsi Premier a Grand Cru vinic.