oblast Toro, Španělsko

oblast Toro, Španělsko

Bodega Mazas

nejlepší červené víno Decanter Londýn
mladá enoložka Mária de Uňa
Crianza ze 100 leté vinice

Prohlédněte si vína z tohoto vinařství

Bodega Mazas, kterou řídí mladá enoložka Mária de Uňa, se proslavila v roce 2022, kdy získala za své víno Mazas Roble 2020 platinovou medaili a 97 bodů na nejprestižnější soutěži světa Decanter v Londýně. Tímto hodnocením se toto víno současně stalo Best in show – nejlépe hodnoceným červeným vínem celé soutěže. Zajímavé je, že toto víno je nejlevnějším vínem, které Bodega Mazas nabízí. Ročník 2021 potvrdil kvalitu tohoto vína a na Decanteru získal krásných 92 bodů.

Nejteplejší vinařský region ze tří námi dovážených. Vinice se nachází na náhorní planině ve výšce 700 – 800 m.n.m. Celkem 140 ha vinic, na vlastní víno se zpracovává pouze 25 ha. Velmi kamenité podloží, historicky řečiště řeky Douro, vysoké teploty v létě, avšak díky nadmořské výšce standardní 4 roční období v průběhu roku. Klon odrůdy Tempranillo s pevnější slupkou, který v Toro nazývají jednoduše Tinta de Toro. Z dalších odrůd Garnacha nebo Petit Verdot. Vinice 50 až více jako 100 let staré.

Oblast Toro není slavná pouze pobíhajícími býky v ulicích, ale i skvělým vínem. Vinařství Mazas je toho jasným důkazem. Objevte pro nás sále ještě neznámou vinařskou oblast Španělska – Toro.